Pripadnici Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Brod u saradnji sa radnicima Javnog komunalnog preduzeća (JKP) “Komvod” a.d. Brod danas su u popodnevnim časovima stavili pod kontrolu požar na gradskoj deponiji otpada, koji je prema prvim nezvaničnim informacijama izazvan namjerno.
„Neodgovorni pojedinac ili više njih danas su na prostoru gradske deponije smeća izazvali požar koji se zahvaljujući samo brzoj intervenciji naših vatrogasaca nije proširio i izazvao ekološke posljedice širih razmjera“, istakao je šef kabineta načelnika opštine Brod Slobodan Milićević koji po ovlašćenju načelnika rukovodi Odsjekom za poslove zaštite i spasavanja.
Dodao da se „od policije očekuje da identifikuje i izvršioce izloži krivično-pravnom progonu , te da se u skladu sa zakonom isti sankcionišu“.
„Ovaj put spriječene su ozbiljnije posljedice, ali napominjem da ćemo u najskorije vrijeme u saradnji sa komunalnim preduzećem “Komvod” a.d. Brod kompletnu deponiju staviti pod video nadzor i na taj način prevenirati svaki pokušaj ovakvih neodgovornih postupaka“, poručio je Milićević.
(Opština Brod)
