NAVIJAČI ZADOVOLJNI

KMF “BROD” je u Premijer Ligi BIH

KMF “BROD” je u Premijer Ligi BIH

Foto: Opština Brod

Klub malog fudbala (KMF) Brod večeras je ostvario svoj cilj, a to je plasman u Prvu ligu Republike Srpske. Pred punim tribinama Sportsko-kulturnog centra brodski futsaleri su savladali Klub malog fudbala Viktorija iz Ribnika rezultatom 10:6.

Da ste nakon prvog poluvremena i rezultata od 2:6 u korist gostiju razočarani i tužni otišli iz dvorane, sigurno biste se pokajali. Do kraja prvog poluvremena Brođani nisu djelovali kao tim koji do tada nije upisao poraz na domaćem terenu.

Domaća publika je navijala, ali je mnogo glasnija u bodrenju svog tima u određenom trenutku bila manja ekipa navijača iz Ribnika.

Međutim, u drugo poluvrijeme naši momci ušli su mnogo drugačije, a onda je krenuo gol za golom i sve tako do izjednačenja od 6:6. Da ima nade da se rezultat preokrene u trenutku kada je na semaforu pisalo 3:6 pokazala je rekacija publike, ali i igrača.
Svaki sljedeći pogodak slavili su zajedno, futsaleri okrenuti publici, a ovi na nogama.

Tek kada su 9. put zatresli mrežu protivnika, Brođani kao da su bili sigurni da je to to. Ipak, utakmica traje 40 minuta i nema prostora za opuštanje.

Kada je i deseta lopta završila u golu Viktorije, krenula je potpuna euforija. Bubnjevi su se još više čuli, aplauz i ovacije su bile još glasnije, a krenula je i bakljada.

Najmlađa publika istrčala je na teren jer je KMF Brod od večeras postao prvoligaš Republike Srpske!

Ništa od toga ne bi bilo da se nisu udružili Brođani na terenu, ali i oni van njega. Sve sa ciljem da se obezbijedi pobjeda i plasman u Prvu ligu. Toga je vjerovatno najviše svjestan Bojan Petrić, trener i igrač KMF-a Brod.

“Prije svega, veliko hvala publici koja je došla da nas bodri u ovako ogromnom broju. Nisam očekivao da će ovoliko ljudi doći u dvoranu, broj navijača je fenomenalan i dali su nam ogromnu podršku”, kazao je on i dodao:
“Bez podrške ne bismo mogli da preokrenemo rezultat. Utakmica je krenula u korist gostiju koji su je bolje otvorili. Čak su vodili sa četiri gola prednosti na poluvremenu, ali jednostavno, nismo padali. Igrali smo svoju igru da stignemo rezultat gdje smo išli gol po gol i uspjeli smo da se vratimo ‘iz mrvih’ uz sjajnu podršku“.

Ponosan je Petrić na svoje saigrače, kao i na borbenost koju su pokazali.

“Mi se nismo predavali, a oni su nas dizali svakog sekunda sve više i više i mislim da Brod zaslužuje ovu Prvu ligu. Sjajan je osjećaj pored ovakve publike da se uđe u Prvu ligu”, zaključio je Bojan.

Navijači iz Ribnika imali su večeras drugi plan. Oni su došli da iz Broda isprate „Viktoriju“ u Prvu ligu.

Međutim, stvari su nakon 40 minuta izgledale sasvim drugačije, ali se i oni slažu da je pobjeda domaćina sasvim zaslužena.

„Sjajna je prva utakmica bila, takođe i druga. Došli smo u Brod sa velikim entuzijazmom. Stvarno, puna je dvorana bila. Svaka čast vašim navijačima i atmosferi što ste ovdje stvorili“, kaže Saša, navijač iz Ribnika i dodaje:
„Stvarno smo imali osjećaj kao da smo na nekom velikom stadionu. Čestitam Brodu na plasmanu u Prvu ligu i svu sreću im želim u nastavku takmičenja“.

Saša kaže da uprkos svemu u Prvoj ligi neće navijati za Brod i to je u redu, ali mi hoćemo. I to, nadamo se, sa istom željom i glađu za pobjedom kakva je viđena večeras!

Bravo KMF Brod! Bravo Brođani!