Uprkos kiši koja je cijeli dan padala, maturanti Srednjoškolskog centra „Nikola Tesla“ su odlučili da ne prekidaju tradiciju, pa su završetak srednjoškolskog obrazovanja obilježili okupljanjem u parku kod Sportsko-kulturnog centra i defileom brodskim ulicama, da bi matursku zabavu nastavili u Hotelu „Oniks“.
Članovi porodice, prijatelji i profesori ispratili su danas sedamdesetak brodskih mladića i djevojaka u novu etapu njihovih života, a fotografisanjem u parku, kao i prethodnih godina nastojali su da ovjekovječe ovaj trenutak za pamćenje.
Proslavu su dodatno uljepšali mladi brodski muzičari, violinistkinja Ivona Ivanović i pjevač, gitarista i harmonikaš Nikola Zečević.
Profesor istorije Nenad Džabić, jedan od razrednih starješina čiji su đaci ove godine maturirali, istakao je da se nada da su oni kao profesori uradili dobar posao i da su ove mlade ljude pripremili da krenu dalje u nove pobjede, da stiču nova životna iskustva i da se hrabro bore sa nedaćama koje život nosi.
„Danas završavamo jedan veliki posao. Ispraćamo još jednu generaciju, četiri odjeljenja i to bravare – zavarivače, kulinarske tehničare, tehničare CNC tehnologija i jedno odjeljenje gimnazije“, rekao je Džabić i dodao:
„U svakom slučaju moram reći da je prosvjetarski posao lijep posao, jer svakodnevno gledate kako gotovo od nule napreduju i iz dana postaju ljudi“.
Aleksandra Čerek završila je gimnaziju i planira da studira njemački kako bi studije kasnije mogla da nastavi u Minhenu. Ističe da su školovanje i prijatelji ostavili vječiti pečat u njenom životu.
„Osjećam se ponosno na sebe i svoju generaciju, a svojim drugarima poželjela bih svu sreću ovog svijeta i poručila da budu istrajni u onom što žele“, kazala je Alaeksandra.
Dunja Ignjatić Soldan prvo je odlučila da „stane na ludi kamen“, a nakon mature će sa suprugom put Švedske gdje planira da savlada jezik, a nakon toga da studira kulinarstvo. Dunja kaže da vjeruje da će se u nekom trenutku kao ostvarena osoba vratiti u svoj grad.
Njen školski kolega Viktor Vujinović takođe je postao kulinarski tehničar, a svim svojim školskim drugarima i profesorima poželio je mnogo sreće i zdravlja u životu.
Dejan Čečavac, zamjenik načelnika opštine Brod pozdravio je maturante i poželio im sreću u ime načelnika opštine i cjelokupne opštinske uprave.
„Pred njima se nalaze krupni i važni koraci i važne odluke i poručujem im da samo predanim i pedantnim radom i upornošću mogu ostvariti dobre rezultate“, kazao je on.
Maturante nakon zabave očekuje polaganje maturskog ispita, a poslije toga će biti organizovana i svečana dodjela diploma.
(Opština Brod)
